Badanie osteoporozy

 

 

INFORMACJE OGÓLNE

 

Szeroko dostępna ocena ryzyka złamania

 

Ultrasonometr do badań kości Achilles pomaga utrzymać witalność pacjentów przez dokładną i wygodną ocenę ryzyka złamania.

 

Ocena ryzyka złamania osteoporotycznego za pomocą ultrasonometru Achilles jest równie dokładna co DXA dla biodra i kręgosłupa. Badanie jest szybkie i wygodne dla pacjentów, a dzięki przyjaznej użytkownikowi konstrukcji jest łatwe w obsłudze dla personelu, bez konieczności formalnej certyfikacji.

 

 

 

ZALETY:

 

PEWNOŚĆ

 

Ocena ryzyka złamania osteoporotycznego równie dokładna co DXA dla biodra i kręgosłupa

 

 

 

Ocena ryzyka złamania osteoporotycznego za pomocą ultrasonometru Achilles dokładnie odpowiada wartościom przeciętnym zdefiniowanym przez centralne badanie DXA. Jej wysoka negatywna wartość predykcyjna — 97% w przypadku kobiet rasy białej w wieku 50–59 lat — sprawia, że Achilles jest szczególnie przydatny do odróżniania kobiet niepodlegających ryzyku złamań od kobiet wymagających dalszej oceny przez centralne badanie DXA.

 

KOMFORT

 

Szybkie i wygodne badanie

 

Oceny kości trwają zaledwie kilka minut. Pacjenci siedzą wygodnie podczas tego bezbolesnego badania — nie są potrzebne żadne nieporęczne żele. Ponadto urządzenie nie emituje promieniowaniajonizującego.

 

WYGODA

 

Sprawny przebieg pracy, dostosowywany do potrzeb

 

Urządzenia Achilles są przenośne i przystępne cenowo. W połączeniu z krótkim czasem badania cechy takie pozwalają dotrzeć do większej liczby pacjentów.Ponadto przyjazny użytkownikowi Achilles nie wymaga specjalnego pomieszczenia ani specjalnej certyfikacji. Wyniki są zwięzłe i łatwe w interpretacji przez personel.

 

 

 

 Mobilne Centrum Badań 

#STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ